14 października 2009

Jak się ubierać i przebierać?

Aby ubrać na siebie rzecz nie wystarczy ją kupić w sklepie. To samo dotyczy ciuchów i akcesoriów, które dostajemy w prezencie. Rzeczy, które kupujemy i dostajemy przechowywane są w szafie lub garderobie - jak kto woli. Po angielsku nazywa się to INVENTORY. Zatem, aby się przebrać należy kliknąć w Inventory i tam poszukać przedmiotu, który chcielibyśmy użyć lub założyć.


Jeśli jest to przedmiot który otrzymaliśmy lub kupiliśmy w ciągu ostatnich 24 godzin to wtedy można go łatwo znaleźć w dziale, który się nazywa NEW ITEMS. Wystarczy wtedy kliknąć w napis New Items (patrz obrazek).Jeśli zaś jest to przedmiot, który kupiliśmy ponad 24 godziny temu (na przykład 2-3 dni temu, lub kilka miesięcy wstecz) to wtedy należy takiego przedmiotu szukać w kategorii do której należy, czyli na przykład fryzury szukamy w dziale HAIR (z ikonką główki), butów szukamy w dziale FEET (z ikonką butów), bransoletek, naszyjników, opasek szukamy w dziale ACCESSORIES, gdyż tam właśnie znajdują się akcesoria typu biżuteria. Działów póki co jest 20, więc nie aż tak dużo, Poza tym każdy jest oznaczony ikonką, więc łatwo się domyślić co w danym dziele będzie się znajdować.
Jeśli już znajdziemy przedmiot, który chcemy założyć to po prostu na niego jednorazowo klikamy, tak aby przedmiot został wyróżniony w zielonej ramce (patrz przykład poniżej na obrazku). Podświetlenie zieloną ramką oznacza, że po zamknięciu okna z garderobą zaznaczony przedmiot będzie znajdował się na naszej postaci.
Jeśli chcemy jakiś przedmiot ściągnąć lub całkowicie się przebrać to postępujemy w ten sam sposób, z tą tylko różnicą, że przedmiot, który ściągamy po jednorazowym kliknięciu powinien przestać być zaznaczony zieloną rakmką.
Poniżej przedstawiłam przykład garderoby, z której na postać zostały nałożone następujące rzeczy (zielona ramka):
- peleryna wampira Oct. 2009 Vamp Cape
- duszek Ghosty Ghost
- zęby wampira Oct. 2009 Vamp Teeth
- welon Rococo Veil
- suknia Flora GownO czym należy pamiętać?!
1) Jeśli macie na sobie na przykład sukienkę, a chcecie przymierzyć na chwilkę nową bluzkę, to pamiętajcie, że jeśli założycie bluzkę a potem ją zdejmiecie to Wasza postać będzie goła. Należy wtedy ponownie ubrać sukienkę, bo inaczej będziecie goło paradować po ourWorld ;P
2) Slotów (miejsc) na New Items (nowe rzeczy) jest tylko 40! Po zapełnieniu wszystkich slotów pokaże się Wam komunikat "Your inventory is full!...". Każdy przedmiot jest przechowywany jako New Items przez 24 godziny, później przechodzi do normalnej szafy :) Jeśli jednak komuś się śpieszy i nie chce czekać tak długo to jedynym ratunkiem jest pozbycie się kilku przedmiotów z listy sprzedając je (SELL) lub jeśli są to 15-minutowe efekty to po prostu je na bieżąco zużywać.

...I to cała polityka jeżeli chodzi o ubieranie się i przebieranie. Starałam się wytłumaczyć temat najlepiej jak umiałam, mam nadzieję że pomogło :)

12 komentarzy:

KUla-chan pisze...

Ale jest limit 40 rzeczy w NOWYCH rzeczach , czy wszystkich ? I czy jesteś tego pewna ?

new:stardoll pisze...

Mam pytanie dlaczego ja na OURWORID wykorzystać tego FLOW?? A mam 92??
Piszę mi tylko tak po angielsku;
Your inventory is full!
Go to your profile and sell some of your gear to make room for more prizes.
A po polsku to znaczy;
Wasz inwentarz jest pełny!
Idą do waszej sylwetki i sprzedają pewną ilość waszego mechanizmu robić miejsce dla większa ilość (bardziej; więcej) nagrody.
I o co tu chodzi?Mógł by mi ktoś to wytłumaczyć??Proszę:)

ourworld pisze...

new:stardoll, napisałam przecież w notce, że JEST LIMIT 40 sztuk nowych itemów... jak Wy to czytacie?
Napisałam również co w takim wypadku trzeba robić - czekać lub sprzedawać rzeczy, wtedy sloty zaczną się opróżniać.

Skoro masz 92 FLOW to zapewne będziesz je mogła wykorzystać w ciągu kilku-kilkunastu dni o ile nie pozbędziesz się kilku przedmiotów po prostu je sprzedając.

Anonimowy pisze...

A gdzie się ustawia kupione meble?

Polskaaaaa pisze...

ja mam tylko 25 rzeczy w nowych itemach i pisze mi cały czas "Your inventory is full!" nie wiem co robić sprzedałam już kilka rzeczy a niektóre są już dłużej niż 2 dni w nowych itemach Dlaczego?

ourworld pisze...

Polskaaaaa, nie mam pojęcia, bo od roku jestem w grze, ale z taką sytuacją się nigdy nie spotkałam, musiałabym wejść na twoje konto zobaczyć o co chodzi

Anonimowy pisze...

Ja też mam mniej niż 40 nowych rzeczy, a pojawia mi się: "Your inventory is full!"... I kupione były kilka dni temu... ;(

Polskaaaaa pisze...

jeszcze jedno pytanie gdzie mogę tobie wysłać moje hasło?

Smile_gabi pisze...

mam taki problem jak polska... : /

Anonimowy pisze...

hej. jestem na ourworld .
i mam problem .
nie mogę założyć żadnej rzeczy na siebie .
Kupiłam i ich nie ma po prostu ;/
co mam zrobić. ?
Mam 3 lv

Anonimowy pisze...

Mam tez taki sam problem jak Polska...

Yuki7

Anonimowy pisze...

Czy wiesz już co było przyczyna tego problemu,który miała Polska? Jeśli tak to prosze powiedz :)
Yuki7